top of page
Пошук

Що таке таргетинг?

Оновлено: 6 бер. 2024 р.

В інтернеті існує величезна кількість різновидів реклами, розміщення якої коштує чималих грошей. Існує кілька способів заощадити на рекламі та підвищити її ефективність. Один з них - таргетована реклама.



Таргетинг - це один з маркетингових механізмів, який дозволяє вибрати цільову аудиторію з усіх користувачів Інтернету за певними критеріями: інтереси, вік, місце проживання, стать… і просувати свій продукт саме цій аудиторії з метою досягнення найкращого рекламного ефекту.
Що таке таргетинг?


Що ж таке таргетинг?


Таргетинг - це один з маркетингових механізмів, який дозволяє вибрати цільову аудиторію з усіх користувачів Інтернету за певними критеріями: інтереси, вік, місце проживання, стать… і просувати свій продукт саме цій аудиторії з метою досягнення найкращого рекламного ефекту.


Таргетинг дає можливість раціонально використовувати маркетинговий бюджет і отримувати максимальну вигоду від рекламних кампаній.


Основна мета – створити рекламне повідомлення для цільової аудиторії та підвищити його ефективність.


Таргетинг використовується в пошукових системах, контекстній рекламі, банерах і соціальних мережах. У кожному з цих сервісів можна задати необхідні параметри для вибору цільової аудиторії з урахуванням її інтересів.


Навчитись якісно налаштовувати таргетинг у Facebook та Instagram можна на нашому курсі





Навіщо потрібен таргетинг?


Зменшити витрати на рекламу за рахунок того, що ці оголошення будуть показуватися тільки тим користувачам, які можуть бути зацікавлені у вашому продукті.


Підвищити конверсію сайту. При переході з рекламного повідомлення на сайт людина, яка належить до цільової групи, з більшою ймовірністю придбає товар.


Як наслідок збільшення конверсії, покращується просування сайту в пошукових системах.


Використання таргетингу знімає зайве навантаження з персоналу. Наприклад, якщо ви продаєте товари тільки в Києві, навіщо давати рекламу по всій Україні? Буде шквал дзвінків до ваших менеджерів, яким доведеться пояснювати всім, що послуга тільки для жителів Києва.


Як працює таргетинг


Технологія таргетингу складається з послідовності 4-х етапів:


  1. Інформація про користувача збирається за допомогою файлів cookie - файлів, які зберігаються в профілі. На основі цієї інформації можна вивчати смаки, потреби, інтереси та можливості користувача.


  1. Дані аналізуються і визначається цільова аудиторія, яка може бути зацікавлена в певних продуктах.


  1. На третьому етапі всі дані про групу автоматично фіксуються і подаються у вигляді діаграм, графіків для зручного моніторингу інформації.


  1. Четвертий етап передбачає створення та розміщення рекламних оголошень з урахуванням особливостей цільової аудиторії та частоти відвідування певних сайтів.


Навчитись якісно налаштовувати таргетинг у Facebook та Instagram можна на нашому курсі



Види та завдання таргетингу


Основні види таргетингу та їх завдання:


  • Тематичний - показ рекламних повідомлень на тих сайтах, які відповідають певній тематиці;

  • Контекстний - показ повідомлень цільовій аудиторії відповідно до її інтересів. Цей вид таргетингу ще називають "контекстною рекламою";

  • Географічний (геотаргетинг) - реклама для групи людей, обмеженої певним географічним регіоном;

  • Часовий таргетинг - реклама в певний час доби або дні тижня, відповідно до вподобань цільової аудиторії;

  • Соціально-демографічний таргетинг - орієнтація на стать, вік, соціальний статус цільової групи користувачів;

  • Поведінковий таргетинг - механізм збору інформації про всі дії користувача в інтернеті, місця його відвідування, перегляди та покупки.

  • Контекстний таргетинг базується на пошукових запитах. Він сприймається користувачем як підказка, адже це те, що він шукає. Тут працює географічний і часовий фактор, а також таргетинг на потрібну аудиторію.


Поведінковий таргетинг базується на активності людини в інтернеті. Наприклад, ви шукали тури в Єгипет. Тоді ви побачите в рекламних блоках: "Гарячі тури в Єгипет".


Завдяки соціальним мережам став можливим соціально-демографічний таргетинг, оскільки профілю відома стать, вік, соціальний статус, місце проживання людини.


Крім того, існують інші види таргетингу, як:


  • За інтересами,

  • За запитами,

  • За місцем розташування,

  • За країною та мовою,

  • Розширений географічний таргетинг,

  • Гіперлокальний,

  • Аудиторією,

  • Психологічний.


Психологічний таргетинг можливий завдяки аналізу психотипу людини на основі даних з її сторінок у соціальних мережах. Це може дати можливість маркетологам спрогнозувати дії та бажання об'єкта реклами в майбутньому.


Гіперлокальний таргетинг показує рекламу людям, які знаходяться дуже близько до точки продажу.


Таргетинг також можна поділити на прямий та непрямий. Прямий націлений на аудиторію, яка шукає конкретний товар або послугу. У цьому випадку краще використовувати просту мову, щоб говорити з користувачем однією мовою. Непрямий таргетинг спрямований на аудиторію, яка є схожою або пов'язаною з пропонованим товаром чи послугою. 


Налаштування таргетингу - з чого почати


Перше, що необхідно зробити – це визначити цільову аудиторію. Яка стать, вік, інтереси, географія.


Далі необхідно проаналізувати конкурентів для виявлення їх слабких та сильних сторін, та для натхнення у створенні рекламних креативів. 


Наступний крок – це визначити ціль, або мету рекламної кампанії у Facebok та Instagram: це буде продаж на сайті, або збір лідів, або перегляд відео…


Далі, необхідно налаштувати Facebook Pixel та події на сайті та підготувати аудиторії для ремаркетингу.


І після цього вже можна переходити до створення та налаштування рекламної кампанії:

  • Обрати ціль

  • Поставити бюджет

  • Налаштувати цільову аудиторію

  • Створити рекламне оголошення

  • Запустити рекламу


І потім наступає етап аналізу на оптимізації.


Ретаргетинг та його особливості. 


Ретаргетинг – цо повторний показ рекламного повідомлення тим користувачам, які вже переходили на ваш сайт, що свідчить про їхню потенційну готовність до покупки.


Механізм ретаргетингу дуже простий:


  • Для відстеження відвідування користувачем сайтів використовуються файли cookie;

  • Інформація про користувача збирається в профілі, аналізується рекламним сервісом і складається психологічний портрет об'єкта, його вподобання, інтереси;

  • Потім створюється рекламне повідомлення для цільової поведінкової групи на найбільш відвідуваних сайтах.


Ретаргетинг може бути звичайним та динамічним.


Звичайний - повторний показ реклами тим користувачам, які вже відвідували ваш сайт. Якщо після відвідування вашого сайту об'єкт перейде на сайт погоди, він знову побачить там вашу рекламу. Ви можете налаштувати повторний показ оголошень тим клієнтам, які перейшли на сторінку заявки, але так і не зробили замовлення.


Динамічний ремаркетинг – показ користувачеві тих товарів і послуг, які він переглядав на вашому сайті або тих товарів, які можуть його зацікавити. Це можливість підвищити конверсію сайту і примножити продажі.


Використовуючи методи таргетингу, користувачі все частіше будуть знаходити ваш контент в пошуковій системі, але багато хто не зробить покупку. Саме для цього і призначені методи ретаргетингу, які надають вам такі можливості, як


- Збільшення коефіцієнта конверсії;


- збільшення кількості згадок про бренд


- Збільшення відвідуваності та залученості;


- Підвищення ефективності пошукової оптимізації та контент-маркетингу.


Висновок


Розвиток методів таргетингу дозволяє відокремити цільову аудиторію з усього потоку користувачів, заощадити кошти на рекламу та підвищити конверсію, адже така реклама працює саме на зацікавлених користувачів.


Комбінуючи різні види таргетингу, можна досягти максимальних результатів і збільшити продажі в кілька разів.


Навчитись якісно налаштовувати таргетинг у Facebook та Instagram можна на нашому курсі



 
 
 

Comments


bottom of page